با همکاری پژوهشکده گیاهان داروی جهاددانشگاهی؛

همایش آشنایی بهره‌برداران اداره کل منابع طبیعی استان البرز با گیاهان دارویی برگزار شد

۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ کد : ۲۸۵۵۴ اخبار روز
همایش آشنایی بهره برداران اداره کل منابع طبیعی استان البرز با گیاهان دارویی در سالن همایش‌های شهید سبحانی‌فر کانون بسیج سپاه امام حسین(ع) به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در شهر کرج برگزار شد.
همایش آشنایی بهره‌برداران اداره کل منابع طبیعی استان البرز با گیاهان دارویی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، همایش آشنایی بهره برداران اداره کل منابع طبیعی استان البرز با گیاهان دارویی در سالن همایش‌های شهید سبحانی‌فر کانون بسیج سپاه امام حسین(ع) به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در شهر کرج برگزار شد.

این همایش ششم اسفند ماه 1399 با حضور 200 نفر از بهره برداران و علاقه مندان به فرآیند تولید و فرآوری گیاهان دارویی با هدف آشنایی بهره برداران اداره کل منابع طبیعی استان البرز با گیاهان دارویی، روش‌های تولید، زنجیره ارزش و تجارت آن‌ها برگزار شد.

در این همایش، دکتر محمدرضا دهقانی مشکانی عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و مدیر دفتر ارتباط با صنعت این پژوهشکده، در خصوص وضعیت تجارت گیاهان دارویی در داخل و خارج از کشور، کاربردهای مختلف آن، کلیات روش‌های تولید و آماده سازی آن‌ها و همچنین آشنایی با بازارهای داخلی و خارجی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، آشنایی با فرایند زنجیره تولید تا تجاری سازی گیاهان دارویی توضیحاتی را ارایه کردند.

این عضو هیات علمی درخصوص آشنایی با طبقه بندی و کاربرد گیاهان دارویی در تولید داروهای انسانی، دامی، فرآیندهای آرایشی و بهداشتی، چاشنی و مکمل های غذایی و همچنین آشنایی با بازارهای داخلی و خارجی گیاهان دارویی، آشنایی با محورهای مدیریت برنامه‌ریزی در حوزه تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی، آشنایی با فرآیند تکثیر، تولید، آماده سازی و انبارداری گیاهان دارویی و آشنایی با روش‌های تولید تعدادی از گونه‌های بازارپسند و تجاری گیاهان دارویی با قابلیت تولید در استان البرز سخنرانی کردند.

وی درخصوص ترویج، توسعه و کشت گیاهان دارویی در سطح اراضی مساعد و مناسب کشور، به ویژه اراضی شیبدار با اولویت کشت گونه‌هایی با قابلیت کشت دیم را، از برنامه‌های مرکز ملی گیاهان دارویی جهاد کشاورزی عنوان کرد و استان البرز را به‌عنوان قطب آموزشی، علمی و باغبانی کشور و پژوهشکده گیاهان دارویی را به‌عنوان اولین و معتبرترین مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در کشور دراین حوزه معرفی نمود.

 


نظر شما :