برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر پوست و مو" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۳ کد : ۳۶۲۵۶ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فرآورده های گیاهی موثر بر پوست و مو" در تاریخ ششم مهرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر پوست و مو" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت. 

دکتر رضازاده درخصوص اهمیت این وبینار آموزشی عنوان کرد بیماریهای پوست و مو به دلیل تغییر روش و سبک زندگی و ورود محصولات شیمیایی به زندگی مردم بیشتر شده است و لازم است که عوارض داروهای شیمیایی و سبک اشتباه زندگی با استفاده از مواد طبیعی کنترل و اصلاح شود. به همین علت مصرف عصاره های گیاهی برای بهبود بیماریهای پوستی و پیشگیری و درمان ریزش مو می تواند راهگشا باشد.
 

وی افزود در این وبینار یافته های جدید و عملی کاربرد گیاهان دارویی برای درمان بیماریهای شایع  از جمله ریزش مو، چین و چروک پوست، لکه های قهوه ای پوست و جوانسازی و حفظ رطوبت پوست با گیاهان دارویی به داروسازان و پزشکان ارائه میشود.همچنین عوارض تازه گزارش شده داروهای شیمیایی که در درمان بیماریهای پوست و مو مصرف می شوند مورد بحث قرار گرفت.

این دوره با حضور 250 نفر از  پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزار  گردیده ودر  انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :