اخبار

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماریهای کلیه و سنگ کلیه" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی جدید

کنفرانس علمی" کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماریهای کلیه و سنگ کلیه " در تاریخ هفتم آذرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان دردهای عضلانی" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

کنفرانس علمی" کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان دردهای عضلانی " در تاریخ سی ام آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.

ادامه مطلب

درمان آترواسکلروز با داروهای گیاهی

آترواسکلروز یک اصطلاح کلی برای ضخیم‌شدن و سفتی دیواره سرخ‌رگ است؛ به عبارت دیگر هنگامی‌که عروق و رگ‌ها حالت ارتجاعی خود را ازدست می‌دهند و گاهی قطر عروق تغییر می‌کند. این بیماری در شریان‌های متوسط و بزرگ ایجادمی‌شود. شایع‌ترین نوع آن تصلب شرایین می‌باشد که سختی دیواره سرخرگ‌ها به سبب وجود پلاک‌های چربی و کلسترول با چگالی پایین ایجاد می‌گردد.

ادامه مطلب

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "اثربخشی بالینی گیاهان دارویی در درمان دیابت" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

کنفرانس علمی" اثربخشی بالینی گیاهان دارویی در درمان دیابت " در تاریخ بیست و سوم آبان ماه به مناسبت روز جهانی دیابت توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.

ادامه مطلب

تشریح اقدامات موثر پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در درمان بیماری دیابت با استفاده از گیاهان دارویی

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن چهاردهم نوامبر، روز جهانی دیابت، به بیان فعالیتهای این پژوهشکده در حوزه درمان بیماری دیابت با استفاده از گیاهان دارویی پرداخت.

ادامه مطلب

انجام کارگروه های تخصصی تجاری سازی و پژوهشهای بنیادی ، توسعه ای و کاربردی در پژوهشکده گیاهان دارویی

دکتر غفارزادگان، رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی کارآفرینی به بیان اقدامات پژوهشکده در حوزه کارآفرینی و مدیریت کسب و کار پرداخت.

ادامه مطلب

خواص درمانی گیاه زرشک

زرشک با نام علمیBerberis vulgaris طبعی سرد و خشک دارد و گیاهی نیمه گرمسیری با میوه های قرمز ،کوچک و طعم ترش است که از دیر باز مورد توجه ایرانیان بوده است .این گیاه خوش طعم علاوه بر مصارف خوراکی و غذایی دارای خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی است.

ادامه مطلب

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در بیماریهای متابولیک" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

کنفرانس علمی" کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در بیماریهای متابولیک " در تاریخ یازدهم آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.

ادامه مطلب

ارزیابی شاخصهای بهبود آرتروز با تجویز روغن سیاه دانه خوراکی به بیماران مبتلا به آرتروز زانو توسط محققین پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

آخرین یافته های محققان پژوهشکده گیاهان دارویی حاکی از این می باشد که مکمل‌ روغن سیاه دانه به صورت خوراکی موجب کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتروز زانو میشود.

ادامه مطلب

گیاهان دارویی موثر در کاهش علائم بیماری ام اس

بیماری مالتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مزمن دستگاه عصبی مرکزی است. علائم بیماری MS از یک بیماری خوش خیم تا یک بیماری ناتوان کننده متغیر است. این بیماری باعث اختلال سیستم حسی، فلجی و از دست دادن سیستم تعادلی میشود که این علائم به محل ضایعه در سیستم اعصاب مرکزی بستگی دارند.

ادامه مطلب

گیاهان دارویی موثر در درمان بیماری زرد زخم

زرد زخم یکی از عفونت‌های پوستی رایج است که بیشتر اوقات به‌دلیل باکتریایی، به‌خصوص باکتری «استافیلوکوک اورئوس» یا «استاف»، بروز می‌کند و در حدود ۴ تا ۱۰ روز مسری است. دلیل نامگیری زرد زخم به این دلیل است که بعد از بروز بیماری، زخم می‌ترکد و پوسته روی آن به رنگ زرد در می‌آید.

ادامه مطلب

بازدید مدیران آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) از توانمندیهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

در بازدید مدیران آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) بر استفاده از ظرفیتهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی تاکید شد.

ادامه مطلب

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان داروئی دربیماریهای کبد چرب و صفرا" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

کنفرانس علمی" کاربرد گیاهان داروئی دربیماریهای کبد چرب و صفرا " در تاریخ بیست و پنجم مهرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.

ادامه مطلب