برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان داروئی دربیماریهای کبد چرب و صفرا" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۲۵ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۴ کد : ۳۶۹۳۰ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" کاربرد گیاهان داروئی دربیماریهای کبد چرب و صفرا " در تاریخ بیست و پنجم مهرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "کاربرد گیاهان داروئی دربیماریهای کبد چرب و صفرا" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده ، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به ساختار و عملکرد کبد پرداخته شد.

وی در این وبینار عنوان کرد کبد با وزن 1500 گرم، یک پنجاهم وزن بدن را تشکیل می دهد و مسئولیت تولید پروتئین ها، ترشح اسیدهای صفراوی، دفع سموم، ذخیره گلیکوژن و ویتامین ها را بعهده دارد.

این عضو هیات علمی در ادامه درخصوص علل کبد چرب توضیحاتی را ارائه داده و راه های تشخیص کبد چرب را سونوگرافی ، بیوپسی،فیبرواسکن ، بادی کامپوزیشن و انجام آن را برای ورزشکاران، دیابتی ها ، افراد چاق و بالای 60 سال ضروری دانستند .

رضازاده در این وبینار به جدیدترین یافته های علمی درخصوص کاربرد گیاهان دارویی در بیماریهای کبد چرب و صفرا از جمله بومادران ، بربرین، سیلیمارین ، کنگرفرنگی اشاره کرد و فرآورده های دارویی بدست آمده از این گیاهان را معرفی نمود.

لازم به ذکر است این وبینار دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

این دوره  با حضور 250 نفر از پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :