بازدید مدیران آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) از توانمندیهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۲۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۰ کد : ۳۷۰۳۴ اخبار روز
در بازدید مدیران آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) بر استفاده از ظرفیتهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی تاکید شد.
بازدید مدیران آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) از توانمندیهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی ، دکتر غفارزادگان ، رئیس این پژوهشکده در جلسه ای که با نماینده جایکا برگزار گردید عنوان کرد پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تنها مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی کشور می باشد که زنجیره ارزش گیاهان دارویی را از تولید بذر و نشا تا تولید دارو دارا می باشد.

غفارزادگان در ادامه اظهار کرد با توجه به ظرفیتهای بین المللی سازمان جایکای ژاپن، این پتانسیل وجود دارد که همکاریهای مناسبی صورت پذیرد.

دکتر حسین زینعلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد جایکا پروژه ای را بعنوان توانمندسازی جوامع روستایی با استفاده از گیاهان دارویی آغاز کرده است که هدف از این پروژه، توانمندسازی جامعه روستایی در کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین جلوگیری از تخریب محیط زیست می باشد.

مهندس توگوشینوهارا، نماینده جایکا اظهار کرد جایکا سازمان دولتی ژاپن است که می خواهد توسعه پایدار را نهادینه کند .

وی افزود ما در این پروژه در فاز مطالعاتی هستیم و می خواهیم از ظرفیت سازمانهایی که در ایران در مقوله گیاهان دارویی فعالیت می کنند در پیشبرد اهداف پروژه استفاده نماییم .

ایشان اظهار کرد در بحث زنجیره ارزش گیاهان دارویی، پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی از ظرفیتهای قابل توجهی برخوردار است که این امر می تواند سازمان جایکا را در پیشبرد اهداف خود در ایران کمک نماید.

در پایان غفارزادگان آمادگی پژوهشکده را در بخش توانمندسازی مناطق مختلف کشور در حوزه گیاهان دارویی اعلام کرده و از اینکه این پژوهشکده می تواند پروژه های متنوعی را با سازمان جایکا تعریف نماید، ابراز خرسندی نمود.

text to speech icon

نظر شما :