برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای یوروژنیتال" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۱۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۱ کد : ۳۷۷۶۴ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای یوروژنیتال" در تاریخ هجدهم آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای یوروژنیتال" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر فراز مجاب، استاد دانشکده داروسازی و عضو انجمن علمی متخصصین علوم دارویی ایران، برگزار شد، گیاهان دارویی  و داروهای گیاهی در دو بخش اصلی گیاهان دارویی و فرآورده های دارویی موثر در سیستم تناسلی و گیاهان دارویی و فرآورده های دارویی موثر در سیستم ادراری ارائه گردید.

وی در این وبینار در بخش اول خصوصیات گیاه شناسی گیاه بومادران ، پنج انگشت، بلک کوهوش، رازیانه، مریم گلی، جینسینگ و  گیاهان دارویی که بر بیماری سیستم تناسلی موثرند را برشمرد و به فرآورده های دارویی که از این گیاهان تولید می شوند اشاره گردید و در بخش سیستم ادراری نیز گیاهان گزنه، کدو تخم کاغذی، کرن بری، انگور حرس و ..... و فرآورده های دارویی آنها مورد بحث قرار گرفت.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :