برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۲۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۲ کد : ۳۷۹۹۰ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی " در تاریخ بیست و سوم آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه "فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر علی رزمی، عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی پرداخته شد.

وی با اشاره به اینکه خلق ، احساس درونی نافذ و پایداریست که که درک و نگرش فرد نسبت به وجود دیگران و در کل نسبت به محیط را عمیقا تحت تاثیر قرار می دهد بیان کرد: اختلالات خلقی شامل افسردگی، کج خلقی، اختلال عاطفی فصلی ، اختلال روان تنی، اضطراب اجتماعی و نقص توجه می باشد که با احساس ناراحتی، کلافگی و سردرگمی همراه است.

این عضو هیات علمی در ادامه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی موثر بر افسردگی و اختلالات خلقی را برشمرد که می توان به زعفران، جینسینگ، گل راعی و بادرنجبویه اشاره کرد.

وی در این وبینار گیاهان دارویی موثر دردرمان دیابت را برشمرد که از آن جمله می توان به گیاه کبر، هندوانه ابوجهل، کندر، گردو، مریم گلی ، گزنه، خیار تلخ و ..... اشاره کرد.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :