برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فیتوتراپی بیماریهای پوستی" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۲۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۲ کد : ۳۸۰۷۵ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فیتوتراپی بیماریهای پوستی" در تاریخ بیست و پنجم آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فیتوتراپی بیماریهای پوستی" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر فراز مجاب، استاد دانشکده داروسازی و عضو انجمن علمی متخصصین علوم دارویی ایران، برگزار شد، به گیاهان دارویی موثر بر بیماریهای پوستی پرداخته شد.

وی در این وبینار در حوزه گیاه درمانی بیماریهای پوستی  درخصوص پادزیست ها و داروهای شیمی درمانی جهت مصارف پوستی، داروهای ضدقارچ پوستی، ضد خارش ها، نرم کننده ها و محافظ ها، فرآورده های درمان زخم و جراحت، فرآورده های ضد آکنه، فرآورده های ضد پسوریازیس و سایر فرآورده های پوستی توضیحاتی را ارائه داد.

این عضو انجمن علمی در ادامه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی موثر بر بیماریهای پوستی را برشمرد که از این گیاهان می توان به ملیس، مورد، نعناع فلفلی، آویشن شیرازی، اسطوخودوس، اکالیپتوس و حنا اشاره کرد.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :