برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای روماتولوژیک" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۷ کد : ۴۳۰۷۷ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای روماتولوژیک" در تاریخ سی ام فروردین ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای روماتولوژیک" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر سعید کیانبخت، عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، بیماریهای استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، کمردرد و فیبرومیالژی بعنوان بیماریهای روماتولوزیک مورد بحث قرار گرفتند.
کیانبخت  با اشاره به اینکه بیماریهای روماتولوژیک بیماریهایی هستند که بیشتر عضلات و مفاصل را درگیر 
می کنند عنوان کرد بعضی از آنها همه اعضای بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.
این عضو هیات علمی در ادامه التهاب، سفتی ، خشکی مفاصل و کاهش فعالیت بدنی بیماران را از علائم شایع این بیماری برشمرد.
وی در این وبینار گیاهانی که خاصیت ضد درد و ضد التهاب دارند مانند زنجبیل، پنجه شیطان، بید، گزنه، زردچوبه ، سویا و آواکادو را بعنوان گیاهان موثر بر این بیماری نام برد.
لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.
 

text to speech icon

نظر شما :