برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فارماکولوژی قلبی عروقی روغن زیتون" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۴ کد : ۴۳۵۳۲ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فارماکولوژی قلبی عروقی روغن زیتون" در تاریخ بیستم اردیبهشت ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه " فارماکولوژی قلبی عروقی روغن زیتون" توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در  این وبینار که با سخنرانی دکتر سعید کیانبخت، متخصص فارماکولوژی و عضو هیات علمی این پژوهشکده برگزار شد اثرات روغن زیتون بر عوامل ایجاد بیماریهای قلبی-عروقی و مکانیسم آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که می توان به التهاب، استرس اکسیداتیو

،انعقاد خون، تجمع پلاکتها، فیبرینولیز، عملکرد اندوتلیوم، لیپیدهای خون و hypertension اشاره کرد.

وی بیماریهای قلبی-عروقی را شایع و عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان دانست و گفت سالیانه حدود 17 میلیون نفر در جهان بعلت این بیماریها میمیرند.

این عضو هیات علمی در ادامه اظهار کرد روغن زیتون بعلت اسیدهای چرب غیراشباع بخصوص مقادیر زیاد اسید اولیک و ترکیبات فنلی و سایر مواد موجود در آن از طریق اثرات آنتی اکسیدانی، ضدالتهاب، جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش کلسترل و تری گلیسرید و گلوکز خون و کاهش فشار خون بالا از بیماریهای قلبی-عروقی مانند سکته قلبی و مغزی پیشگیری میکند.

دکتر کیانبخت در پایان تاکید کرد روغن زیتون با کاهش وزن و سندرم متابولیک و اثر ضددیابتی از بیماریهای قلبی-عروقی جلوگیری میکند.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.

text to speech icon

نظر شما :