برگزاری کنفرانس علمی یکروزه احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۶ کد : ۴۴۵۴۹ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی" در تاریخ دهم خردادماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه  احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، این وبینار که با سخنرانی دکتر فرحناز خلیقی سیگارودی، متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به رده بندی FDA در مورد داروها اشاره شد که از این میان داروهای گیاهی که در دوران بارداری مصرف می شوند در رده C قرار می گیرند.

وی در این وبینار از گیاهان دارویی که در دوران بارداری  قابل استفاده هستند گیاه زنجبیل و سرخارگل و از گیاهان دارویی قابل مصرف در دوران شیردهی گیاه رازیانه، سرخارگل و شنبلیله و برای قطع شیر در این دوران به گیاه مریم گلی  اشاره کرد.

این عضو هیات علمی در ادامه درخصوص فرآورده های دارویی موجود از این گیاهان و همچنین عوارض جانبی، تداخلات و منع مصرف این داروها ، مطالبی را برشمردند.

لازم به ذکر است این وبینار دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

این دوره  با حضور 250 نفر از پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :