برگزاری کنفرانس علمی یکروزه فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای تنفسی توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

۰۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۹۹۰۷ اخبار آموزش
کنفرانس علمی" فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای تنفسی" در تاریخ هشتم آبان ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای تنفسی توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، در  این وبینار که با سخنرانی دکتر رضا حاجی آقایی، متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی این پژوهشکده برگزار شد، در ابتدا به گیاهانی که بعنوان گشاد کننده برونش و ضد احتقان مورد استفاده قرار می گیرند اشاره شد. همچنین به داروهای گیاهی و گیاهان دارویی که به صورت استنشاقی ، خاصیت ضد احتقان دارند پرداخته شد و در ارتباط با گیاهان دارویی که بعنوان غلط آور و موکولوتیک هستند بحث و تبادل نظر گردید .

وی در ادامه به معرفی گیاهان دارویی که بعنوان ضد سرفه مورد استفاده قرار می گیرند پرداخت و گیاهان دارویی که در فرآورده های ضد سرماخوردگی و آنفولانزا کاربرد دارند و بعنوان نرم کننده و برطرف کننده علائم سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرند، معرفی نمود.

این عضو هیات علمی در این وبینار به خواص دارویی گیاهانی مانند آقطی، خلال دندان، اکالیپتوس، ریش بز و ترکیباتی مانند کدئین، کامفور و منتول اشاره کرد.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبین این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.


نظر شما :